HAŃCZA. Dzisiejsze zgłoszenie dotyczyło odwiecznego problemu palących się sadzy w przewodach kominowych. W akcji udział brali; zastęp OSP Przerośl, zastęp OSP Pawłówka,oraz zastęp PSP Suwałki.

 

KRZYWÓLKA. Po nocnych opadach deszczu doszło do przerwania wału w stawie co groziło zalaniem budynków gospodarczych. Udaliśmy się wraz z zastępem PSP na miejsce działań w celu obniżenia poziomu wody w stawie

 

OLSZANKA. Dzisiejsze wezwanie dotyczyło wypadku drogowego. Około godziny czwartej rano udaliśmy się na miejsce gdzie działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

 

BLENDA. Drugi wyjazd w dniu dzisiejszym. Tym razem zgłoszenie dotyczyło wypadku drogowego. 

 

BLENDA. Po kilku zimniejszych nocach powrócił problem z palącymi się sadzami w przewodach kominowych. Tym razem wyjeżdżaliśmy do miejscowości Blenda. Udział brali; zastęp OSP Przerośl oraz zastęp PSP Suwałki.

 

N. PRZEROŚL. Pierwszy wyjazd w tym roku dotyczył pożaru. Po godzinie 18.00 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnegol. Dzięki sprawnej akcji naszych druhów pożar szybko zlokalizowano i ugaszono co spowodowało że stratom uległo tylko wyposażenie kotłowni.

 

Po nocnych wichurach pracowicie zaczął się dzisiejszy poranek. W ciągu kilku godzin wyjeżdżaliśmy trzy razy do powalonych drzew. Pierwszy wyjazd na ul. Spacerową, drugi do Krzywólki a ostatni na Kol. Przerośl.

 

Z powodu silnych opadów śniegu wzywani byliśmy do powalonych drzew na trasie Kruszki- Hańcza.

 

Dzisiejsze działania polegały na usunięciu drzewa i przywróceniu przejazdu na trasie Przerośl- Filipów.
Znów powrócił problem z palącymi się sadzami w przewodach kominowych. Wyjeżdżaliśmy do mieszkania jednorodzinnego w Pawłówce. Udział brali: zastęp OSP Przerośl, OSP Pawłówka, PSP Suwałki.
Niedzielny odpoczynek przerwał głos syreny. Udaliśmy się alarmowo na Kol. Przerośl w celu zabezpieczenia lądowania LPR.

 

Pożar Szkoły Podstawowej w Przerośli- takie dostaliśmy zgłoszenie dzisiejszego dnia. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy symulowany pożar a wszystko to okazało się corocznym sprawdzeniem gotowości bojowej jednostki.

 

Podejrzenie zaczadzenia w domu jednorodzinnym na ulicy Dwornej w Przerośli, tak brzmiało zgłoszenie. Po przybyciu na miejsce dokonaliśmy sprawdzenia drożności przewodów kominowych oraz przewietrzyliśmy mieszkanie.

 

W piątek po godzinie 5 rano zostaliśmy zadysponowani do pożaru stolarni w miejscowości Kol. Przerośl. W akcji brało udział osiem zastępów straży.

 

Dziś w godzinach porannych doszło do groźnego wypadku na skrzyżowaniu ulicy Wielkiej i Holendry w Przerośli. Zastęp po przybyciu na miejsce udzielił pomocy poszkodowanym oraz zabezpieczył miejsce zdarzenia ponieważ jest to dość ruchliwe skrzyżowanie.

 

W sobotę po godzinie 17 dostaliśmy zgłoszenie o problemach zdrowotnych mężczyzny mieszkającego na naszym osiedlu. Udaliśmy się u celu zabezpieczeni lądowania LPR.

 

W miejscowości Morgi mężczyzna jadący skuterem na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem i wpadł do rowu. Działania nasze polegały na udzieleniu pomocy poszkodowanemu oraz zabezpieczeniu miejsca wypadku.

 

Po dłuższej przerwie sobotnie popołudnie zakłócił głos syreny.Udaliśmy się alarmowo do pożaru lasu w Czostkowie. Dzięki szybkiej interwencji nie doszło do poważnych strat. Udział brali: OSP Przerośl oraz OSP Filipów.

 

"POŻAR LASU W BECEJŁACH" takie otrzymaliśmy zgłoszenie od dyżurnego MSK w Suwałkach. Po przybyciu na miejsce okazało się że są to ćwiczeni zorganizowane przez Komendę Wojewódzką oraz Powiatową Państwowej Straży Pożarnej. 

 

Nieustąpienie pierwszeństwa powodem wypadku który wydarzył się w Olszance. Po dotarciu na miejsce udzieliliśmy pomocy poszkodowanym, zabezpieczyliśmy teren oraz uszkodzone pojazdy.

 

Rannego bociana który wypadł z gniazda znalazł mieszkaniec Łanowicz, Na prośbę dyżurnego MSK w Suwałkach przewieźliśmy rannego ptaka do schroniska w Mikołajówce.

 

Dziś około godziny 15 w wyniku uderzenia pioruna doszło do pożaru domu w miejscowości Kol. Przerośl. Pożar na szczęście udało się szybko opanować. Udział brali; dwa zastępy OSP Przerośl, zastęp PSP Suwałki.

 

Dzisiejsze wezwanie dotyczyło palących się sadzy w przewodzie kominowym. Na interwencję udaliśmy się do Śmieciuchówki. W drodze powrotnej natrafiliśmy na przewrócone drzewo w Łanowiczach, po usunięciu przeszkody wróciliśmy do jednostki.