PRZEROŚL. Kilka minut ulewnego deszczu sprawiło pracowite popołudnie w naszej jednostce. Podtopieniu uległ plac przy miejscowej piekarni oraz fragment ulicy Kamińskiego.

 

HAŃCZA. Dyżurny KM w Suwałkach przekazał nam nietypowe zgłoszenie, kobieta zgłaszająca widzi dym w oddali.Po przybyciu na miejsce okazało że palą się śmieci w pobliskiej żwirowni. Udział brali: OSP Przerośl, OSP Pawłówka oraz PSP Suwałki.

 

WIŻAJNY. Dziś w godzinach porannych dostaliśmy wezwanie do groźnego pożaru w Wiżajnach.  W akcji udział brało osiem zastępów straży pożarnej. Zdjęcia w galerii.

 

PRZEROŚL. Drugi wyjazd w tym tygodniu do pożaru. Dzięki sprawnej akcji strażaków z naszej OSP udało się szybko ogień opanować. Udział brali: dwa zastępy OSP Przerośl, OSP Rakówek, OSP Filipów, PSP Suwałki.

 

PRAWY LAS. Dziś około godziny czwartej dostaliśmy wezwanie do pożaru. Po przybyciu na miejsce okazało się że z powodu zwartej zabudowy spaleniu uległy trzy budynki gospodarcze. Udział brali: dwa zastępy OSP Przerośl, zastęp OSP Filipów. oraz dwa zastępy PSP Suwałki. Zdjęcia w galerii.

 

KRZYWÓLKA. Wyjeżdżaliśmy alarmowo do zabezpieczenia dość rozległej plamy oleju, która zagrażała bezpieczeństwu osobom poruszającym się droga prowadząca do Rakówka. W działaniach pomagał nam zastęp z Rakówka.

 

N. PAWŁÓWKA. Ponowny wyjazd do zabezpieczenia lądowania LPR.

 

RAKÓWEK. W dniu dzisiejszym dyżurny MSK w Suwałkach zadysponował zastęp OSP do zabezpieczenia lądowanie LPR.

 

MORGI. Ponownie wzywani byliśmy do pożaru traw. W akcji udział brali: zastęp OSP Przerośl i zastęp PSP Suwałki.

 

KOL. PRZEROŚL. Kilka silniejszych podmuchów dzisiejszego popołudnia doprowadziło do przewrócenia się drzewa na drogę blokując przejazd. Działania nasze polegały na przywróceniu przejazdu.

 

GARBAS II. Podczas wypalanie traw doszło do pożaru lasu, więc na prośbę dyżurnego z MSK udaliśmy się z pomocą sąsiedzką druhom z OSP Filipów.

 

NOWA PRZEROŚL.  Dziś wieczorem ponownie wyjeżdżaliśmy do palących się traw.

 

KOL. PRZEROŚL. Kolejny wyjazd w tym roku do palących się sadzy. Udział brali: zastęp OSP Przerośl oraz zastęp PSP Suwałki.

 

KRZYWÓLKA. Powrócił dawno zapomniany problem z wypalaniem traw w naszej Gminie. Kolejny wyjazd w tym roku do palących się traw.

 

ŁANOWICZE.  Kolejny wyjazd w tym roku do palących się sadzy w przewodach kominowych. Udział brali: zastęp OSP Przerośl, zastęp PSP Suwałki oraz drabina z PSP Suwałki.

 

PAWŁÓWKA. Dziś wyjeżdżaliśmy do palących się traw, które zagrażały pobliskim budynkom.

 

FILIPÓW II. Dzisiejsze zgłoszenie dotyczyło pożaru domu mieszkalnego. Była to pierwsza pomoc w tym roku druhom z OSP Filipów. 

 

N. PRZEROŚL Ponownie zgłoszenie dotyczyło palących się sadzy w przewodach kominowych. Zagrożenie było na tyle poważne że dyżurny MSK zadysponował dwa zastępy OSP Przerośl, zastęp OSP Rakówek oraz zastęp PSP Suwałki.

 

HAŃCZA. Dzisiejsze zgłoszenie dotyczyło odwiecznego problemu palących się sadzy w przewodach kominowych. W akcji udział brali; zastęp OSP Przerośl, zastęp OSP Pawłówka,oraz zastęp PSP Suwałki.

 

KRZYWÓLKA. Po nocnych opadach deszczu doszło do przerwania wału w stawie co groziło zalaniem budynków gospodarczych. Udaliśmy się wraz z zastępem PSP na miejsce działań w celu obniżenia poziomu wody w stawie

 

OLSZANKA. Dzisiejsze wezwanie dotyczyło wypadku drogowego. Około godziny czwartej rano udaliśmy się na miejsce gdzie działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

 

BLENDA. Drugi wyjazd w dniu dzisiejszym. Tym razem zgłoszenie dotyczyło wypadku drogowego. 

 

BLENDA. Po kilku zimniejszych nocach powrócił problem z palącymi się sadzami w przewodach kominowych. Tym razem wyjeżdżaliśmy do miejscowości Blenda. Udział brali; zastęp OSP Przerośl oraz zastęp PSP Suwałki.

 

N. PRZEROŚL. Pierwszy wyjazd w tym roku dotyczył pożaru. Po godzinie 18.00 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnegol. Dzięki sprawnej akcji naszych druhów pożar szybko zlokalizowano i ugaszono co spowodowało że stratom uległo tylko wyposażenie kotłowni. Zdjęci w galerii.