KRZYWÓLKA. Powrócił dawno zapomniany problem z wypalaniem traw w naszej Gminie. Kolejny wyjazd w tym roku do palących się traw.

 

ŁANOWICZE.  Kolejny wyjazd w tym roku do palących się sadzy w przewodach kominowych. Udział brali: zastęp OSP Przerośl, zastęp PSP Suwałki oraz drabina z PSP Suwałki.

 

PAWŁÓWKA. Dziś wyjeżdżaliśmy do palących się traw, które zagrażały pobliskim budynkom.

 

FILIPÓW II. Dzisiejsze zgłoszenie dotyczyło pożaru domu mieszkalnego. Była to pierwsza pomoc w tym roku druhom z OSP Filipów. 

 

N. PRZEROŚL Ponownie zgłoszenie dotyczyło palących się sadzy w przewodach kominowych. Zagrożenie było na tyle poważne że dyżurny MSK zadysponował dwa zastępy OSP Przerośl, zastęp OSP Rakówek oraz zastęp PSP Suwałki.

 

HAŃCZA. Dzisiejsze zgłoszenie dotyczyło odwiecznego problemu palących się sadzy w przewodach kominowych. W akcji udział brali; zastęp OSP Przerośl, zastęp OSP Pawłówka,oraz zastęp PSP Suwałki.

 

KRZYWÓLKA. Po nocnych opadach deszczu doszło do przerwania wału w stawie co groziło zalaniem budynków gospodarczych. Udaliśmy się wraz z zastępem PSP na miejsce działań w celu obniżenia poziomu wody w stawie

 

OLSZANKA. Dzisiejsze wezwanie dotyczyło wypadku drogowego. Około godziny czwartej rano udaliśmy się na miejsce gdzie działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

 

BLENDA. Drugi wyjazd w dniu dzisiejszym. Tym razem zgłoszenie dotyczyło wypadku drogowego. 

 

BLENDA. Po kilku zimniejszych nocach powrócił problem z palącymi się sadzami w przewodach kominowych. Tym razem wyjeżdżaliśmy do miejscowości Blenda. Udział brali; zastęp OSP Przerośl oraz zastęp PSP Suwałki.

 

N. PRZEROŚL. Pierwszy wyjazd w tym roku dotyczył pożaru. Po godzinie 18.00 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnegol. Dzięki sprawnej akcji naszych druhów pożar szybko zlokalizowano i ugaszono co spowodowało że stratom uległo tylko wyposażenie kotłowni. Zdjęci w galerii.

 

Po nocnych wichurach pracowicie zaczął się dzisiejszy poranek. W ciągu kilku godzin wyjeżdżaliśmy trzy razy do powalonych drzew. Pierwszy wyjazd na ul. Spacerową, drugi do Krzywólki a ostatni na Kol. Przerośl.

 

Z powodu silnych opadów śniegu wzywani byliśmy do powalonych drzew na trasie Kruszki- Hańcza.

 

Dzisiejsze działania polegały na usunięciu drzewa i przywróceniu przejazdu na trasie Przerośl- Filipów.
Znów powrócił problem z palącymi się sadzami w przewodach kominowych. Wyjeżdżaliśmy do mieszkania jednorodzinnego w Pawłówce. Udział brali: zastęp OSP Przerośl, OSP Pawłówka, PSP Suwałki.
Niedzielny odpoczynek przerwał głos syreny. Udaliśmy się alarmowo na Kol. Przerośl w celu zabezpieczenia lądowania LPR.

 

Pożar Szkoły Podstawowej w Przerośli- takie dostaliśmy zgłoszenie dzisiejszego dnia. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy symulowany pożar a wszystko to okazało się corocznym sprawdzeniem gotowości bojowej jednostki.

 

Podejrzenie zaczadzenia w domu jednorodzinnym na ulicy Dwornej w Przerośli, tak brzmiało zgłoszenie. Po przybyciu na miejsce dokonaliśmy sprawdzenia drożności przewodów kominowych oraz przewietrzyliśmy mieszkanie.

 

W piątek po godzinie 5 rano zostaliśmy zadysponowani do pożaru stolarni w miejscowości Kol. Przerośl. W akcji brało udział osiem zastępów straży.

 

Dziś w godzinach porannych doszło do groźnego wypadku na skrzyżowaniu ulicy Wielkiej i Holendry w Przerośli. Zastęp po przybyciu na miejsce udzielił pomocy poszkodowanym oraz zabezpieczył miejsce zdarzenia ponieważ jest to dość ruchliwe skrzyżowanie.

 

W sobotę po godzinie 17 dostaliśmy zgłoszenie o problemach zdrowotnych mężczyzny mieszkającego na naszym osiedlu. Udaliśmy się u celu zabezpieczeni lądowania LPR.

 

W miejscowości Morgi mężczyzna jadący skuterem na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem i wpadł do rowu. Działania nasze polegały na udzieleniu pomocy poszkodowanemu oraz zabezpieczeniu miejsca wypadku.

 

Po dłuższej przerwie sobotnie popołudnie zakłócił głos syreny.Udaliśmy się alarmowo do pożaru lasu w Czostkowie. Dzięki szybkiej interwencji nie doszło do poważnych strat. Udział brali: OSP Przerośl oraz OSP Filipów.