31.01.2019 Wodziłki. Zgłoszenie dotyczyło pożaru domu mieszkalnego. Udaliśmy się z pomocą sąsiedzką druhom z OSP Jeleniewo.

 

19.01.2019 WERSELE. Pierwszy wyjazd w tym roku dotyczył pożaru domu, lecz po przybyciu na miejsce okazało się że był to tylko pożar sadzy w przewodzie kominowym. Udział brali: zastęp OSP Przerośl oraz zastęp PSP Suwałki.

 

KOL. PRZEROŚL. Drugi wyjazd w tym tygodniu do palących się sadzy w przewodzie kominowym. Oprócz zastępu z naszej OSP udział brał zastęp PSP i podnośnik z Suwałk.

 

PRZEROŚL. Kilka mroźniejszych dni i powrócił problem palących się sadzy w przewodach kominowych. W dzisiejszej akcji udział brał zastęp OSP Przerośl i zastęp PSP Suwałki.

 

PRZEROŚL. Dzisiejszego wieczoru zastęp z naszej OSP został zadysponowany do pożaru śmietnika na Cmentarzu w Przerośli.

 

TACIEWO. O godzinie 18.30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru chlewni w miejscowości Taciewo. W pożarze udział brało 20 wozów gaśniczych z czterech powiatów. Zdjęcia w galerii.

 

BUĆKI. Interwencja dzisiejsza polegała na dostarczeniu wody do wyschniętej z powodu suszy studni.

 

KOL. PRZEROŚL. Kolejny wyjazd w tym roku do zabezpieczenia lądowania LPR.

 

Łanowicze. Dzisiaj przy użyciu podnośnika z PSP w Suwałkach usuwaliśmy uschłe drzewa które stwarzały zagrożenie mieszkańcom poruszający się drogą.
Przerośl.  "Pożar szkoły w Przerośli oraz podejrzenie osoby poszkodowanej znajdująca się w budynku szkoły" -  takie otrzymaliśmy zgłoszeni od dyżurnego MSK w Suwałkach. Po przybyciu na miejsce przystąpiliśmy do działań polegających na odnalezieniu osoby poszkodowanej oraz lokalizacji źródła ognia, a wszystko to było przeprowadzone w ramach corocznych ćwiczeń które przeprowadzamy wspólnie z PSP w Suwałkach.

 

Kol. Przerośl. Dziś w godzinach porannych zostaliśmy za alarmowani o pożarze traw. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy pożar torfu. Działania nasze polegały na dokładnym przelaniu miejsca wodą. Zdjęci w galerii.

 

ŁANOWICZE. Podczas prac polowych natrafiono na gniazdo os. Działania nasze polegały na zabezpieczeni terenu pomocy podczas działań zastępowi PSP.

 

Przerośl. Nietypowa interwencja dzisiejszego poranka polegała na wycięciu dwóch drzew,które zagrażały pojazdom poruszającym się ulicą Wiżanską. W akcji udział brał zastęp OSP Przerośl oraz podnośnik z PSP Suwałki. Zdjęcia w galerii,

 

Kol. Przerośl. Dziś w godzinach porannych wyjeżdżaliśmy do wypadku drogowego. Po przybyciu na miejsce zabezpieczyliśmy teren oraz udzieliliśmy pomocy poszkodowanym. Zdjęcia w galerii.

 

CZARNE. Dziś w godzinach porannych zostaliśmy zadysponowani do pożaru kombajnu w miejscowości Czarne gmina Filipów. Na miejscu okazało się że będzie to jedna z trudniejszych akcji z powodu śmierci dwojga mężczyzn. Zdjęcia w galerii. 

 

ŁANOWICZE M. Około godziny 11 zostaliśmy zadysponowani do zabezpieczenia lądowania LPR.

 

PRZEROŚL. Kilka minut ulewnego deszczu sprawiło pracowite popołudnie w naszej jednostce. Podtopieniu uległ plac przy miejscowej piekarni oraz fragment ulicy Kamińskiego.

 

HAŃCZA. Dyżurny KM w Suwałkach przekazał nam nietypowe zgłoszenie, kobieta zgłaszająca widzi dym w oddali.Po przybyciu na miejsce okazało że palą się śmieci w pobliskiej żwirowni. Udział brali: OSP Przerośl, OSP Pawłówka oraz PSP Suwałki.

 

WIŻAJNY. Dziś w godzinach porannych dostaliśmy wezwanie do groźnego pożaru w Wiżajnach.  W akcji udział brało osiem zastępów straży pożarnej. Zdjęcia w galerii.

 

PRZEROŚL. Drugi wyjazd w tym tygodniu do pożaru. Dzięki sprawnej akcji strażaków z naszej OSP udało się szybko ogień opanować. Udział brali: dwa zastępy OSP Przerośl, OSP Rakówek, OSP Filipów, PSP Suwałki.

 

PRAWY LAS. Dziś około godziny czwartej dostaliśmy wezwanie do pożaru. Po przybyciu na miejsce okazało się że z powodu zwartej zabudowy spaleniu uległy trzy budynki gospodarcze. Udział brali: dwa zastępy OSP Przerośl, zastęp OSP Filipów. oraz dwa zastępy PSP Suwałki. Zdjęcia w galerii.

 

KRZYWÓLKA. Wyjeżdżaliśmy alarmowo do zabezpieczenia dość rozległej plamy oleju, która zagrażała bezpieczeństwu osobom poruszającym się droga prowadząca do Rakówka. W działaniach pomagał nam zastęp z Rakówka.

 

N. PAWŁÓWKA. Ponowny wyjazd do zabezpieczenia lądowania LPR.