Dzisiejsze działania polegały na usunięciu drzewa i przywróceniu przejazdu na trasie Przerośl- Filipów.
Znów powrócił problem z palącymi się sadzami w przewodach kominowych. Wyjeżdżaliśmy do mieszkania jednorodzinnego w Pawłówce. Udział brali: zastęp OSP Przerośl, OSP Pawłówka, PSP Suwałki.
Niedzielny odpoczynek przerwał głos syreny. Udaliśmy się alarmowo na Kol. Przerośl w celu zabezpieczenia lądowania LPR.

 

Pożar Szkoły Podstawowej w Przerośli- takie dostaliśmy zgłoszenie dzisiejszego dnia. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy symulowany pożar a wszystko to okazało się corocznym sprawdzeniem gotowości bojowej jednostki.

 

Podejrzenie zaczadzenia w domu jednorodzinnym na ulicy Dwornej w Przerośli, tak brzmiało zgłoszenie. Po przybyciu na miejsce dokonaliśmy sprawdzenia drożności przewodów kominowych oraz przewietrzyliśmy mieszkanie.

 

W piątek po godzinie 5 rano zostaliśmy zadysponowani do pożaru stolarni w miejscowości Kol. Przerośl. W akcji brało udział osiem zastępów straży.

 

Dziś w godzinach porannych doszło do groźnego wypadku na skrzyżowaniu ulicy Wielkiej i Holendry w Przerośli. Zastęp po przybyciu na miejsce udzielił pomocy poszkodowanym oraz zabezpieczył miejsce zdarzenia ponieważ jest to dość ruchliwe skrzyżowanie.

 

W sobotę po godzinie 17 dostaliśmy zgłoszenie o problemach zdrowotnych mężczyzny mieszkającego na naszym osiedlu. Udaliśmy się u celu zabezpieczeni lądowania LPR.

 

W miejscowości Morgi mężczyzna jadący skuterem na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem i wpadł do rowu. Działania nasze polegały na udzieleniu pomocy poszkodowanemu oraz zabezpieczeniu miejsca wypadku.

 

Po dłuższej przerwie sobotnie popołudnie zakłócił głos syreny.Udaliśmy się alarmowo do pożaru lasu w Czostkowie. Dzięki szybkiej interwencji nie doszło do poważnych strat. Udział brali: OSP Przerośl oraz OSP Filipów.

 

"POŻAR LASU W BECEJŁACH" takie otrzymaliśmy zgłoszenie od dyżurnego MSK w Suwałkach. Po przybyciu na miejsce okazało się że są to ćwiczeni zorganizowane przez Komendę Wojewódzką oraz Powiatową Państwowej Straży Pożarnej. 

 

Nieustąpienie pierwszeństwa powodem wypadku który wydarzył się w Olszance. Po dotarciu na miejsce udzieliliśmy pomocy poszkodowanym, zabezpieczyliśmy teren oraz uszkodzone pojazdy.

 

Rannego bociana który wypadł z gniazda znalazł mieszkaniec Łanowicz, Na prośbę dyżurnego MSK w Suwałkach przewieźliśmy rannego ptaka do schroniska w Mikołajówce.

 

Dziś około godziny 15 w wyniku uderzenia pioruna doszło do pożaru domu w miejscowości Kol. Przerośl. Pożar na szczęście udało się szybko opanować. Udział brali; dwa zastępy OSP Przerośl, zastęp PSP Suwałki.

 

Dzisiejsze wezwanie dotyczyło palących się sadzy w przewodzie kominowym. Na interwencję udaliśmy się do Śmieciuchówki. W drodze powrotnej natrafiliśmy na przewrócone drzewo w Łanowiczach, po usunięciu przeszkody wróciliśmy do jednostki.

 

W Czarnym gm, Filipów podczas prac polowych mężczyzna spadł z przyczepy przewożącej siano. Udaliśmy się alarmowo w celu udzielenia pierwszej pomocy oraz zabezpieczeni lądowania LPR.

 

Na drodze żwirowej doszło do przewrócenia się rowerzystki która w wyniku upadku doznała utraty przytomności. Działania nasze polegały na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanej oraz zabezpieczeniu lądowania LPR.

 

W godzinach wieczornych dostaliśmy zgłoszenie o rannym ptaku którego znalazł jeden z mieszkańców naszej gminy. Działania nasze polegały na przewiezieniu ptaka do schroniska w Mikołajówce.

 

"WYPADEK SAMOCHODU OSOBOWEGO Z CIĄGNIKIEM ROLNICZYM" tak brzmiało zgłoszenie od dyżurnego. Po przybyciu na miejsce okazało się że było to co roczne sprawdzenie gotowości bojowej zorganizowane przez Komendę PSP w Suwałkach.

 

Podczas budowy drogi natrafiono na ludzkie szczątki, dlatego zastęp OSP wraz z Policją zabezpieczał teren do przyjazdu służb które zajęły się znaleziskiem.

 

Po dłuższej przerwie wrócił problem z palącymi się sadzami w przewodach kominowych. Tym razem wyjeżdżaliśmy do Łanowicz.

 

Dziś około godziny 18 zostaliśmy wezwani do groźnie wyglądającego pożaru w Motulach. Była to kolejna pomoc sąsiedzka druhom z OSP Filipów. Zdjęcia w galerii.

 

Drzewo zaczepiło o linie energetyczną powodując zagrożenie przechodniom oraz pobliskim domom. W akcji udział brali: zastęp OSP Przerośl oraz zastęp PSP Suwałki.

 

Udaliśmy się alarmowo w celu zabezpieczenia lądowania LPR w miejscowości Kruszki.