16 grudnia 2022 roku odbyło się spotkanie wigilijne z Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi z Gminy Przerośl, zarządem jednostek OSP oraz Gminy. W spotkaniu brały udział OSP Przerośl, OSP Pawłówka jak również OSP Rakówek.

W niedzielę 3 lipca w Płocicznie odbyły się V Manewry Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Suwalskiego. Naszą OSP reprezentowała drużyna, która w ostatecznej klasyfikacji uplasowała się na pierwszym miejscu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Z powodu koronawirusa Zarząd OSP podjął decyzję o odwołaniu spotkań MDP. 

Termin spotkań w 2020 roku 19 styczeń, 9 luty, 1 marzec, 22 marzec, 19 kwiecień, 10 maj, 31 maj. Spotkania odbywać się będą w niedziele godzina 12.00 na świetlicy OSP.

 

W niedzielę 22 grudnia z inicjatywy MDP odbyło się spotkanie opłatkowe na które zaproszeni zostali Prezes oraz Naczelnik naszej OSP. Podczas spotkania omówiono osiągnięcia w bieżącym roku oraz omówiono plan spotkań na kolejny rok.

Spotkanie MDP odbędzie się w niedziele 27 października oraz 15 grudnia o godzinie 12.00 w świetlicy OSP.                             Spotkanie opłatkowe 22 grudnia o godzinie 11.30 w świetlicy OSP.

W sobotę 15 czerwca w Rakówku odbyły się III Manewry Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Suwalskiego "RAKÓWEK 2019". Naszą OSP reprezentowały dwie drużyn, które w ostatecznej klasyfikacji uplasowały się na pierwszym i trzecim miejscu.

 

 

9 czerwca. Na kolejnym spotkaniu przygotowywaliśmy się do manewrów MDP które odbędą się 15 czerwca w Rakówku.

 

26 maja. Drużyna MDP uczestniczyła w obchodach Dnia Strażaka na których odbyły się gminne zawody pożarnicze, gdzie ostateczni uplasowaliśmy się na pierwszym miejscu.

 

 

12 maja. Dzisiejszej niedzieli ćwiczyliśmy rozwinięcie linii wodnej, a zarazem było to przygotowanie do zawodów.
14 kwietnia. Na dzisiejszym spotkaniu odwiedził nas druh Paweł Szlaszyński który przećwiczył z młodzieżą gaszenie pożarów przy użyciu aparatów tlenowych. Konkurencja polegała na przejściu toru przeszkód z założonymi maskami od aparatów tlenowych którym najpierw zostały zaklejone szybki taśmą co miało imitować zadymienie pomiejszczenia.

 

Zgodnie z harmonogramem spotkań 27 stycznia oraz 17 lutego odbyły się spotkania MDP na których ćwiczyliśmy udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Spotkania odbywać się będą w niedzielę o godzinie 12 na świetlicy w Remizie OSP.                                                               {  27 styczeń, 17 luty, 10 marca, 31 marca, 14 kwietnia, 12 maja, 9 czerwca }

W sobotę 20 października odbyły się wspólne ćwiczenia MDP z Przerośli oraz Pawłówki na których ćwiczyliśmy wspólnie udzielanie pierwszej pomocy przy użyciu sprzętu będącego na wyposażeniu naszej jednostki.
W sobotę 1 września na Boisku Gminnym w Jeleniewie odbyły się drugie Manewry Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Powiatu Suwalskiego "JELENIEWO 2018 ". Zmagania składały się z ośmiu konkurencij związanych z tematyką pożarniczą, oraz całość zorganizowana została w formie zabawy.

 

 

W sobotę 23 maja odbyły się Gminne Zawody Pożarnicze w których uczestniczyły dwie Drużyny Młodzieżowe. Zawody wygrała drużyna z Przerośli a drugi miejsce zajęła drużyna z Pawłówki. Zdjęcia  w galerii.

 

Termin spotkań to niedziela godz.12.00 świetlica OSP w Przerośli.                                                                           {26 listopad, 10 grudzień, 7 styczeń, 28 styczeń,18 luty, 11 marca, 8 kwietnia, 29 kwietnia, 20 maja, 10 czerwiec,24 czerwiec }

 

W niedzielę 19 listopada wznowiliśmy spotkania MDP w Przerośli. Dzisiejsze spotkanie dotyczyło spraw organizacyjnych, omówiono plan spotkań.

 

Spotkanie pierwsze po wakacjach odbędzie się  19 listopada o godz. 12.00

Termin zbiórek w 2017 roku niedziela godzina 12.00 [ 5 luty, 12 marzec, 2 kwiecień, 23 kwiecień, 18 czerwiec godzina 11.30 ]

 

W sobotę 17 grudnia odbyło się ostatnie spotkanie w tym roku na którym przełamaliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia.

Spotkanie opłatkowe 17 grudnia {sobota} godzina 18:00

 

Na zajęciach omawialiśmy zasady BHP w czasie akcji ratowniczo-gaśniczej oraz podczas korzystania ze sprzętu gaśniczego.

Termin zbiórek do końca 2016 roku {niedziela godz. 12.00} 27 listopad i 18 grudzień

 

\ Na dzisiejszych ćwiczeniach zapoznawaliśmy się ze sprzętem będącym na wyposażeniu wozów bojowych. Ćwiczenia te są wstępem do następnych zajęć. 

Po wakacyjnej przerwie pierwsza zbiórka 6 listopad {niedziela} godzina 12.00

 

Po raz drugi uczestniczyliśmy w Gminnych Zawodach Pożarniczych ponownie zajmując pierwsze miejsce. 

 

 

Ponowni ćwiczyliśmy rozwinięcie bojowe z wykorzystaniem samochodu bojowego.

24.04.2016. Z powodu niemożliwości przeprowadzenia ćwiczeń zbiórka została przełożona na  03.05 2016. godz. 12.00

 

Trenowaliśmy rozwinięcie bojowe które potraktowaliśmy jako ćwiczenia do gminnych zawodów pożarniczych. Po naradzie został zmieniony dowódca MDP , obecnie funkcję tę pełni Kowalewski Jakub.

 

Dziś na spotkaniu dokończono sprawdzian z pierwszej pomocy , oraz dalej omawiano sprzęt będący na wyposażeniu naszej jednostki. Do MDP wstępuje Szymaszko Bartosz.

Zbiórka z dnia 13.03.2016 roku zostaje przełożona na niedzielę 20.03.2016 godzina 12.00

 

Przystąpiliśmy do kolejnego tematu "Omówienie sprzętu posiadanego na wyposażeniu jednostki". Członkowie MDP poznawali wyposażenie samochodów bojowych będących w posiadaniu OSP w Przerośli.

 

Na dzisiejszych ćwiczeniach przeprowadziliśmy sprawdzian teoretyczny oraz praktyczny pierwszej pomocy z zagadnień które omawialiśmy na spotkaniach. Do MDP wstępuje Woliński Filip.

Terminy spotkań MDP w 2016 roku{ 31 styczeń,21 luty,13 marzec,3 kwiecień,24 kwiecień,15 maj,5 czerwiec} Wszystkie spotkania w niedzielę o godzinie 12.00

Dziś spotkaliśmy się przy wspólnym opłatku, gdzie omówiliśmy pierwszy rok naszej działalności oraz dalsze plany na przyszłość.

 

Kolejne spotkanie na którym ćwiczyliśmy pierwszą pomoc.
Na dzisiejszym spotkaniu MDP ćwiczyliśmy część praktyczną z zakresu pierwszej pomocy.
W niedzielę odbyło się spotkanie MDP na którym ćwiczono pierwszą pomoc.Była to część teoretyczna, na dwóch następnych spotkaniach będzie ćwiczona część praktyczna.

Spotkania w 2015 roku niedziela godzina 12.00(18 pazdziernik,8 listopad, 29 listopad, 19 grudzień ) plan zajęć oraz ćwiczeń na najbliższym spotkaniu.

 

Dziś Młodzieżowa Drużyna przy OSP Przerośl wygrała zawody pokonując Drużynę przy Szkole Podstawowej.

 

Dziś Młodzieżowa Drużyna trenowała przygotowanie do Gminnych Zawodów Pożarniczych które odbędą się w czerwcu w Przerośli.

 

W niedziele odbyło się wspólne szkolenie druhów oraz młodzieżowej drużyny pożarniczej,które prowadził Miejski Koordynator Ratownictwa Medycznego mł.ogn.Dominiuk Krzysztof.

 

 

Szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz umundurowania strażaka OSP

Walne zgromadzenie OSP w Przerośli dnia 14.02.2015r. powołało MDP oraz ustanowiło druha Piotra Ratasiewicz opiekunem MDP.  W skład MDP wchodzą: Fajkowski Paweł  dowódca MDP, Kowalewski Jakub  zastępca dowódcy MDP, Boguszewski Piotr  członek MDP Kardel Kacper  członek MDP, Podziewski Bartosz członek MDP, Rydzewski Rafał członek MDP, Zaśkiewicz Bartosz członek MDP